3 vitaminai padės sustiprinti imunitetą: maisto parduotuvėje laikykitės vienos taisyklės


Valgydami maistingą maistą, kuriame gausu tam tikrų vitaminų, galite padėti jūsų imuninei sistemai sustiprėti. Dietologė Julia Zumpano išskyrė, kokiuose maisto produktuose galima rasti imunitetui stiprinti tinkamų vitaminų, rašoma health.clevelandclinic.org.

Ji išskyrė tris vitaminus, kurių reikia, norint sustiprinti imunitetą.

Vitaminas C yra vienas didžiausių imuninės sistemos stiprintojų. Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino C – apelsinai, greipfrutai, mandarinai, braškės, paprikos, špinatai, kopūstai ir brokoliai. Vitaminas C vartoti kasdien svarbu, kadangi, pasak dietologės, jūsų organizmas jo negamina ir nekaupia. Geros žinios yra tos, kad vitamino C yra tiek daug maisto produktų, kad daugumai žmonių papildomai jo vartoti nereiks, jei šie pasirūpins racionalia mityba.

Vitaminas B6 yra gyvybiškai svarbus palaikant biochemines imuninės sistemos reakcijas. Maistas, kuriame gausu vitamino B6 – vištiena ir šaltųjų vandenų žuvys, tokios kaip lašiša ir tunas. Vitamino B6 taip pat yra žaliose daržovėse ir avinžirniuose.

Vitaminas E yra galingas antioksidantas. Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino E – yra riešutai, sėklos ir špinatai.

Kaip maisto parduotuvėje sustiprinti imunitetą?

Renkantis vaisius ir daržoves maisto prekių parduotuvėje ar ūkininkų turguje gali padėti paprasta taisyklė: kuo spalvingesni vaisiai ir daržovės, tuo geriau.

„Pabandykite valgyti įvairų maistą ir stenkitės valgyti vaisius ir daržoves, pasirinkę pagal kiekvieną vaivorykštės spalvą“, – sako J.Zumpano „Jūsų lėkštės turinys atrodys patraukliau ir jūs užtikrinsite, kad gausite kuo daugiau naudingų vitaminų ir maistinių medžiagų.“

Taip pat svarbu žinoti, kad laikydamiesi sveikos mitybos įpročių sukuriate stiprią imuninę sistemą. Taigi, pusryčiams negalima suvalgyti keturių apelsinų ir tikėtis, kad gavote visko, ko reikia jūsų organizmui.

Reikalingas ir vanduo

Taip pat pakankamas vandens vartojimas gali sustiprinti jūsų imuninę sistemą, sako J.Zumpano. Vanduo padeda jūsų kūnui gaminti limfą, kuri perneša baltuosius kraujo kūnelius ir kitas imuninės sistemos ląsteles. Tačiau stenkitės nepersistengti su gėrimais, kurie gali jus dehidratuoti, pavyzdžiui, kava.

Jei gerti vandenį sekasi sunkiai, greta kelių stiklinių vandens per dieną pabandykite valgyti daug vandens turinčių daržovių ir vaisių, pavyzdžiui, agurkus, salierus ar arbūzą.


Šaltinis: LRytas .lt/sveikata/gyvenu-sveikai/2020/04/02/news/3-vitaminai-pades-sustiprinti-imuniteta-maisto-parduotuveje-laikykites-vienos-taisykles-14092757/


All C

All C

Vitaminas C yra labai svarbus, nes padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą. Jis yra natū..

24.60€

Betaguard

Betaguard

Ypatinga organizmo apsauga kiekvieną dieną. Maistinių medžiagų mišinys, palaikantis platų organizmo ..

33.70€

Formula IV

Formula IV

„Formula IV“ suteikia platų vitaminų ir mineralų spektrą: vitaminai A ir D, B vitaminų kompleksas, ..

52.80€

Formula IV Plus

Formula IV Plus

Platus vitaminų ir mineralų spektras: vitaminai A ir D, B vitaminų kompleksas, vitaminai C ir E, li..

44.20€

NeoLifeShake

NeoLifeShake

Pagerinkite gyvenimo būdą visaverte ir subalansuota mityba!Baltymai yra pagrindinė kiekvienos mūsų..

73.50€

Pro Vitality+

Pro Vitality+

Mūsų mityba turi poveikį mūsų energijai ir gyvybingumui. Todėl būtina kontroliuoti svorį, būti fiziš..

59.40€

Sustained Release Vitamin C

Sustained Release Vitamin C

Vitaminas C yra labai svarbus, nes padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą. Jis yra natū..

32.70€

Vita-Squares

Vita-Squares

Vaikų organizmas kasdien sukuria PER MILIJARDĄ naujų ląstelių. Šis nepaprastas augimas reikalau..

32.70€

Wheat Germ Oil

Wheat Germ Oil

Vitaminas E padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. „Wheat Germ Oil with Vitamin E“ – s..

37.10€

Showing 1 to 9 of 9 (1 Pages)