NAUDINGA ŽINOTI

Kokybiškas baltyminis gėrimas po jėgos treniruotės padeda kontroliuoti alkį!

Autorė: dr. Diane E. Clayton, Ph.D.

Esate profesionalus sportininkas ar tiesiog aistringas sporto mėgėjas, stengiatės kontroliuoti ar sumažinti svorį – raumenų auginimas ar išlaikymas kiekvienam naudingas. Gerai žinoma, kad baltymų vartojimas po jėgos pratimų padeda auginti raumenis, tačiau jų poveikis apetitui nebuvo atskleistas.

Skaityti daugiau.

Sveika mityba, vartojant sveikus grūdus

Sveiki grūdai yra svarbi sveikos mitybos dalis. Jie suteikia daug energijos, skaidulų, vitaminų, mineralų, augalinių maistinių medžiagų ir labai svarbių lipidų bei sterolių. Tad nenuostabu, jog sveikatos organizacijos ir ekspertai rekomenduoja suvartoti mažiausiai po 3 sveikų grūdų porcijas per dieną. Tačiau tiek JAV, tiek Europos šalyse dauguma žmonių suvartoja mažiau nei 1 porciją ir negauna visų juose esančių naudingųjų medžiagų.

Skaityti daugiau.

„NEOLIFE CoQ10“: mokslinis perversmas

Kofermentas Q10, arba KoQ10, dar žinomas kaip ubichinonas, yra veiksminga ir svarbi medžiaga, gaminama mūsų organizme. Jis gali būti gaunamas ir su maistu: kofermento Q10 yra mėsoje, paukštienoje, žuvyje, tačiau esamo kiekio nepakanka patenkinti būtinus organizmo poreikius. KoQ10 gamina pats organizmas ir didžiausios jo koncentracijos randamos daugiausia energijos naudojančiuose organuose – širdyje, kepenyse ir inkstuose.

Skaityti daugiau.


Kasdienė laiką taupanti mankšta

Visi žinome, kad mankštos ir sveiko maisto derinys yra naudingas mūsų organizmui ir savijautai. Tačiau kartais daugelis jaučiamės tam neturintys laiko. Kaip galima išspręsti šią problemą?

Skaityti daugiau.


Netekusi svorio įgijo pasitikėjimo

Dėl dažno užkandžiavimo mokytoja ir „NeoLife“ konsultantė Natalie Duncan nebeįtilpo į savo mėgiamiausias sukneles, o tai sudavė skaudų smūgį jos pasitikėjimui savimi. Žinodama, kad „NeoLife“ gali suteikti išskirtinumo, ji nusprendė, jog atėjo metas pokyčiams. Dabar ji atsikratė nereikalingų kilogramų, atgavo pasitikėjimą, neseniai ištekėjo ir jaučiasi fantastiškai!

Skaityti daugiau.


Profesorius Romualdas Basevičius: tiesa ir mitai apie maisto papildus

Apie maisto papildus kone kiekvienas Lietuvos gyventojas turi savo nuomonę. Juokaujama, kad Lietuvoje gyvena daugiausia ne tik „krepšinio trenerių“, bet ir viską apie sveiką gyvenseną išmanančių „gydytojų“. Tačiau, kaip ir sporte, diskutuojant apie maisto papildų vartojimą, nuomonės labai išsiskiria: vieni siūlo įtraukti papildus į kasdienį mitybos racioną, o kiti juos lygina viso labo su saldainiais.

Skaityti daugiau.

Profesorius apie virusus, vitaminą C ir citrinas: jei žinosite kelis dalykus, iš ligos išsikapstysite greičiau

Prof. habil. dr. Leonardas LUKOŠEVIČIUS, tarptautinio žurnalo „Ko gydytojai tau nepasako“ redkolegijos narys

Šiuo metu yra peršalimų ir virusinių infekcijų pavojų laikas. Kaip geriausiai apsisaugoti? Geriant vitamino C. O gal – valgant? Sakoma, kad visko galima gauti su maistu.
Virusinių infekcijų metu kiekvienas stengiasi stiprinti organizmą, kad nesusirgtų arba išvengtų komplikacijų – bronchito, haimorito ar plaučių uždegimo.
Esama daug būdų grūdintis, tarp jų ir česnakų valgymas didelėmis dozėmis, tačiau pirmiausia organizmą reikia aprūpinti tomis medžiagomis, kurios tiesiogiai dalyvauja ląstelių veikloje ir aktyvina antivirusinį imunitetą. Šios medžiagos – tai kai kurie vitaminai (C, A, D3), mikroelementai (cinkas, selenas) ir aminorūgštis (L-lizinas).
Populiariausia patikrinta priemonė – vitaminas C, nes kaip tik jis yra svarbi medžiaga, veikianti visuose etapuose ir garantuojanti apsaugą nuo virusų.

Skaityti daugiau.


Įspėja dėl maisto papildų: kuo rizikuojate ir ar apskritai jų jums reikia
Nors daugelis žino, kad naudingų medžiagų organizmui, galima gauti vartojant tam tikrus maisto produktus, suderintą maistą, tačiau dažniausiai tik sulaukus negalavimų, susirūpinama mityba. 
Praūžus gražiausioms metų šventėms sveikatos priežiūros specialistai ragina sveikata rūpintis ištisus metus. Vaistininkės Rasos Proscevičienės teigimu, prieš pradedant vartoti maisto papildus ar vitaminus, gautus kaip dovanas per šventes, visų pirma, reiktų įvertinti bendrą organizmo būklę, rašoma pranešime spaudai. 

Skaityti daugiau.


Refine Search